Web Tasarım Nedir?

//Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, online ortamda kurumsal ya da bireysel anlamda sunum yapabilmek, paylaşımlarda bulunabilmek, resim yayınlayabilmek ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı aktiviteyi yapabileceğiniz sistemlerin hazırlanması yöntemidir. İnternet üzerinde web siteleri olmasaydı kesinlikle internet diye bir kavram bugün olmazdı ve bizler teknolojik anlamda çok sıkıntılı bir sürecin içerisine girmiş olabilirdik. İlk olarak web teknolojileri ortaya çıktığında Windows 98 sistemlerde de gözlendiği kadarı ile son derece amatör tasarımlar hakimdi. Bugün ki teknolojiler ise bambaşka seçenekleri ortaya çıkardı.

Web tasarım kavramı zamanın ilerlemesi ve bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ile de birlikte çok önemli bir hale geldi diyebiliyoruz. Türkiye genelinde ortaya çıkan web siteleri ilk zamanların aksine çok daha kaliteli ve görsel tasarımlar olarak dikkat çekiyor. Yazılım teknolojileri, ilk çıktığı günden bugüne çok daha ciddi bir büyüme evresi içerisinde girdi ve bu büyüme evresi içerisinde Photoshop ile tasarım yapabilme kavramı da ortaya çıktı. Kısacası artık web sitelerini çizmek ile başlıyor ve daha sonrasında ise kodlamasını yapıyoruz. Grafikerlerin yaratıcılığı ile doğrudan alakalı olarak modern web siteleri tabi ki zaman içerisinde çok daha önemli sonuçları beraberinde getirdi diyebiliyoruz ve bu sayede çok daha mükemmel seçenekler ortaya çıkıyor.

Bugün web tasarım anlamında hizmet veren ve kaliteli ürünler ortaya çıkaran firmaların sayısı da her geçen gün arttı. Siz değerli müşterilerimize tüm mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışan web siteleri hazırlıyoruz ve en görsel şekli ile bundan yararlanmanızı sağlıyoruz. Tabi ki modern web siteleri, kullanıcı açısından da mükemmel seçenekler sunacağından dolayı kurumsal ya da bireysel ayırmaksızın çok büyük önem arz eden konulardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor. İşte bu noktada dikkat edilmesi gereken detay firma seçerken son derece dikkatli olmak.

SEO, arama motorlarında yükselmek anlamına gelir ve web tasarım aşamasında başlar. Bu neden dolayısı ile web sitelerinizi SEO uyumlu şekilde yaptırırsanız ilerleyen süreçte arama motorlarında yükselmeniz bir o kadar daha kolay hale gelecektir.

2018-08-26T14:20:33+00:0018 Kasım 2014|