Alternatif anahtar kelime kullanarak başarı sağlamak

//Alternatif anahtar kelime kullanarak başarı sağlamak

Anahtar kelimeler başarılı bir seo çalışmasının en önemli kısmıdır. Doğru bir seo çalışmasının gerçekleştirilmesi için ilgili içerik ile orantılı anahtar kelimelerin tercih edilmesi önemli bir konudur. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Çünkü anahtar kelimenin yazı içerisinde ne kadar oranda, nasıl ve ne şekil kullanıldığı da bir o kadar önemlidir. Bu aşamada çalışma yapılırken daha başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlayacak önemli ipuclarını derliyoruz.

 

Alan adında anahtar kelime kullanımı

Alan adında anahtar kelime kullanımı en sık rastlanan seo yöntemlerinden birisidir fakat Google yapmış olduğu son güncellemelerde alan adındaki anahtar kelime kullanımının, o web sitesinin arama sonuçlarındaki yeri ve konumuna çok fazla etki etmediğini belirtmiştir. Bu da özellikle markalaşmayı önemseyen ve daha farklı bir alan adı kullanımı tercih eden girişimciler için farklı tercihlerini de değerlendirme şansını vermiştir.

 

Yazı içerisinde anahtar kelime kullanımı nasıl olmalıdır?

Yazı içerisinde geçirilecek anahtar kelimeler için bazı web siteleri ve editörler koyulaştırma veya italik yazma şeklinde çalışmalar yürütürler. Burada amaç ise ilgili anahtar kelimeleri Google arama motoru için gelen tarayıcılara doğrudan kelimeleri tanıtmaktır. Kimi zaman bu sayede arama sonuçların da belirgin olarak öne çıkmak da mümkündür fakat bundan daha önemlisi ise içerik kalitesidir.

 

Başlıklarda anahtar kelime kullanımı

Başlıkta kullanılacak olan kelimeler tercih edilirken özellikle yazının yada görsel içeriğin en iyi bir şekilde ifade ediliyor olmasına dikkat etmelisiniz çünkü sırf kullanıcı çekmek için yazılmış ve kullanıcının beklentilerini karşılamayan bir içerik hem arama motoru sonuçlarında geri planda kalmanıza hem de kullanıcılar tarafından olumsuz geri dönüşler almanıza sebebiyet verecektir.

Başlıkta anahtar kelime kullanımı ise doğru bir tercihtir fakat başlığın sadece anahtar kelimelerden oluşması doğru değildir. Bu aşamada alternatif kelimelerin kullanımı ön plana çıkar. Alternatif kelimelerin kullanımı aynı zamanda yazı içeriğinde ve alan adında da tercih edilebilir.

 

Alternatif anahtar kelime kullanımı

Alternatif tanımı daha çok yerelleştirme tanımı ile benzerlik gösterir. Öyle ki google keyword planner aracı üzerinden tespit edilecek önemli anahtar kelime varyasyonları, hedef alternatif kelimeleri size sunar. Bu anahtar kelimelerin hem yazı içerisinde hem de başlıkta kullanımı da ayrıca bir başarı sağlar çünkü aranma hacmi yüksek fakat rekabeti düşüktür.

2018-08-25T07:42:20+00:006 Şubat 2016|